מתי מומלץ לבצע בדק בית - פז טכנולוגיה חברת בקורת מבנים ושירותי הנדסהביצוע בדק בית בכל שלביעוץ ללא עלות!
בדיקת צנרת ניקוז וביוב פז טכנולוגיה

מתי מומלץ לבצע בדק בית?

המון רוכשים ובעלי נכסים שואלים מתי מומלץ לבצע בדק בית, התשובה פשוטה יחסית אך היא תלויה בהמון משתנים.

ביצוע בדק בית בעת רכישת נכס חדש:

הזמן המומלץ ביותר לביצוע בדק בית הינו בזמן פרוטוקול המסירה הראשוני של הנכס. בזמן זה הקבלן ממנו רוכשים את הנכס מעוניין לדעת מהם הליקויים אשר נמצאו בנכס, מכיוון שאת רוב העבודה ביצעו קבלני משנה. הקבלן מעסיק את קבלני המשנה ובמידה ונמצאו ליקויים בנכס, הוא יפתור את הבעיה לרוב מול קבלני המשנה. בנוסף, הקבלן ממנו רוכשים את הדירה מעוניין לדעת על ליקויים בזמן הפרוטוקול בכדי שבזמן מסירת הנכס לא ימצאו ליקויים ותהליך החתימה יתעכב.

ביצוע בדק בית בעת רכישת נכס מיד 2:

הזמן המומלץ ביותר לביצוע בדק בית הינו טרם החתימה על החוזה. ברוב המקרים הסיבה העיקרית לבחירת נכס יד 2 היא העלות שלו. עלות הנכס מורכבת מכמה דברים ובניהם גם תיקון הליקויים בדירה.
על מנת לבצע את ההחלטה הטובה ביותר חשוב להבין את מצבו של הנכס בצורה הטובה ביותר על ידי ביצוע בדיקת בדק בית.

כאשר מבצעים בדיקת בדק בית בטרם החתימה על החוזה, במידה ונמצאו ליקויים במהלך הבדיקה הקונה יכול לוותר על הנכס ולא להמשיך לשלב הרכישה הסופי. במידה והמוכר מסכים לתקן את הליקויים הרוכש יחסוך לעצמו כסף וכאבי ראש מיותרים.
לאחר בדיקת בדק הבית ובהתאם לממצאים אפשר לשנות את מחיר הנכס, דוח בדק הבית הינו כלי מיקוח מעולה למשא ומתן חשוב אשר משפיע באופן ישיר על סכום הרכישה הסופי.

ביצוע בדק בית בכל שלב:

במידה ולא ביצעתם בדק בית מסיבה כזאת או אחרת בשלב טרום הרכישה בנכס חדש או ברכישת נכס מיד 2, ניתן לבצע את הבדיקה במועד הקרוב והמוקדם ביותר לשלב החתימה הסופי. לדוגמא: לפני קבלת מפתח, לאחר קבלת מפתח, לפני האכלוס של הנכס ולבסוף לפני סיום שנת הבדק.

אל תסתכנו, בצעו בדק בית!

רוכשים רבים מוותרים על שלב בדק הבית בגלל מגוון סיבות אפשריות לדוגמא, קניית נכס מבן משפחה או חבר קרוב, קניית נכס חדש מקבלן, קניית נכס ממוכר שמגיע מתחום הבנייה ועוד...
אל תחסכו על שלב בדק הבית כי במידה וימצאו ליקויים לאחר שלב הרכישה תיקון הליקויים יעלה הרבה יותר כסף מביצוע ההליך עצמו.

רוצים לדעת עוד על תהליך בדק הבית? חייגו עכשיו למקצוענים של פז טכנולוגיה!