בדיקת נזילות - פז טכנולוגיה חברת בקורת מבנים ושירותי הנדסהבדיקת נזילות


זיהיתם משהו לא תקין בחשבון המים? בדקו האם מדובר בנזילה


יעוץ ללא עלות!
בדיקת צנרת ניקוז וביוב פז טכנולוגיה

זיהיתם משהו לא תקין בחשבון המים? בדקו האם מדובר בנזילה

ישנן נזילות מים שמגלים מיד, אך יש נזילות סמויות שמתגלות רק לאחר כמה שבועות או חודשים כאשר מגיע חשבון המים. הנה כמה דרכים לאתר נזילות בזמן, כדי שתוכלו לחסוך בחשבון המים ובנזקים הנגרמים כתוצאה מרטיבות או פיצוצי צנרת.סגרו את השיבר הראשי ובדקו האם השעון ממשיך להסתובב

בשלב הראשוני של הבדיקה סגרו את כל הברזים בבית כולל את השיבר הראשי. בדקו את שעון המים, האם המחוג האדום שבצג המים ממשיך להסתובב באיטיות? אם הוא ממשיך להסתובב, זהו סימן ראשון לכך שיש נזילה באחד מצינורות הבית או באחד הכלים הסניטריים בתוך הבית.

אם תרצו לבצע בדיקה מעמיקה וטובה יותר, סגרו את כל הברזים בבית כולל את השיבר בערב לפני השינה. רשמו את כמות צריכת המים המופיעה על הצג לפני שאתם הולכים לישון. למחרת בבוקר, עוד לפני שפתחתם את הברזים של המים גשו לשעון המים ובדקו האם כמות הצריכה השתנתה. אם המספרים השתנו, הדבר יכול להעיד על נזילת מים. השיטה הזו מדויקת יותר מפני שהיא מסתמכת על מדידה שאורכת כמה שעות במשך הלילה.מה הם הגורמים אשר יכולים ליצור נזילת מים וכיצד תאבחנו אותה?

נזילת מים מהניאגרה בשירותים- לעתים המצוף שבניאגרה אינו סגור עד הסוף וגורם לנזילת מים, זה קורה עקב שחיקה מתמשכת של האטמים בניאגרה. הדרך לבדוק האם ישנה נזילה היא שמיעת רחשי מים מכיוון צינור המים הנכנס למיכל ההדחה. אפשרות נוספת היא להצמיד מעט נייר טואלט לאסלה מעל מפלס המים, בעת שהיא יבשה. אם הנייר נרטב סביר מאוד להניח שיש נזילה שמגיע מכיוון הניאגרה.
נזילה במקלחת- אם קיימת נזילה מהדוש במקלחת, לרוב הסיבה היא בברז פגום שממשיך להזרים מים בהדרגה גם לאחר שכיבתם אותו. כתוצאה מכך ישנו טפטוף מים קבוע, אשר לרוב משאיר סימני רטיבות על רצפת המקלחת.
נזילה מדוד חשמל אשר ממוקם בתוך הבית- לעיתים יתכן פיצוץ בצינור המים שנכנס אל הדוד, בצינור היוצא מהדוד או בנקודת החיבור שבין הדוד לצנרת. סיבה נוספת היא כשלי איטום בדוד ישן שאולי כבר התבלה. מכיוון שפעמים רבות הדוד מוסתר בתוך נישה ייעודית, קשה להבחין בנזילה, לכן יש לבצע בדיקה תקופתית ולבדוק אם אין בעיות בחיבורים ולחפש סימנים לנזילה.