דוח ליקויי בנייה נפוצים - פז טכנולוגיה חברת בקורת מבנים ושירותי הנדסהדוח ליקויי בנייה נפוצים


אנשים משקיעים את מיטב כספם בשיפוץ, בבנייה או בקניה של בית חדש, אך בשלב כלשהו מגלים ליקויי בנייה חמורים.


יעוץ ללא עלות!

אנשים משקיעים את מיטב כספם בשיפוץ, בבנייה או בקניה של בית חדש, אך בשלב כלשהו מגלים ליקויי בנייה חמורים. הבעיה הגדולה ביותר היא שליקויים מתגלים רק כמה שנים אחרי, כשהנזק כבר יקר מאוד לתיקון ולפעמים גם בלתי הפיך! עם הניסיון הרב שיש לנו בתחום הכנו לכם כתבה על הליקויים הנפוצים ביותר בישראל.

רטיבות בבתים חדשים ליקויים בעבודות האיטום:

הרבה מליקויי הבנייה בישראל נובעים מכשלים באיטום. בשביל להימנע מהתופעה כמה שאפשר, צריך לצרף למכרזי הביצוע של הקבלנים מפרטי איטום של התעשיות המייצרות או מייבאות חומרי איטום. בנוסף, חשוב מאוד לוודא שביצוע עבודות האיטום מבוצעות על ידי קבלן מוסמך בעל ותק וניסיון בתחום.


לרוב ליקויי האיטום בגגות הבתים נמצאים בחיבורים שבין הגג למה שמחובר אליו, לדוגמא: דוד שמש, קולט שמש, מזגנים ועוד… דבר נוסף שאין לזלזל בו הוא איטום של חללים רטובים (מטבח, אמבטיה ושירותים). אחרת, במקרה של רטיבות, אתם אלו שתצטרכו לשלם על כל נזק שייגרם לבעלי הדירות שמתגוררים מתחתיכם.

לעתים, מדובר בהוצאה משמעותית שיכולה להגיע גם לעשרות אלפי שקלים. לכן, ודאו שבעל המקצוע אינו חוסך באיכות החומרים ומבצע איטום יסודי, כולל שימוש ברובה אפוקסית, שנחשב לעמיד יותר לאורך זמן.


ליקויים באינסטלציה של הדירה:

כאשר קונים או שוכרים דירה חדשה, חושב מאוד לבצע בדק קפדני במיוחד לנושא האינסטלציה. אינסטלציה תקינה היא כזאת שבה אין נזילות של מים מהצינורות, שהביוב תקין, שהמים יורדים כהלכה בשירותים, לחץ המים בברזים תקין ושאין בשום מקום רטיבות כתוצאה מאינסטלציה בלתי תקינה בדירה.


במידה וישנו ליקוי במערכת האינסטלציה הביתית, הדבר יכול לפגוע באיכות החיים שלנו בהמשך. בנוסף, הדבר יגרום להוצאות כספיות רבות על תיקונים שנצטרך לבצע. תיקון נזילה שנמצאה עקב בדיקה מעמיקה יכול להיות כרוך בשבירת קירות או הרמת רצפות. מדובר בפעולות יקרות אשר יצריכו הוצאה כספית לא קטנה בכלל.

לכן חשוב מאוד לבצע בדק בית לפני שנכנסים לדירה, במידה ותמצא ליקויי אינסטלציה בדירה, עלויות תיקון הנזק ישולמו ויתוקנו ע"י הקבלן או בעל הדירה ממנו היא נרכשה.


ליקויי בנייה בריצוף הבית:

ריצוף הוא אחד הדברים שיקבעו את איכות החיים שלנו בבית. אין ספק שרצפה בעלת שיפוע או רצפה אשר כלואים בה נוזלים תביא כאב ראש לא קטן. בדיקת ריצוף מתחלק לשני חלקים, בדיקה של איכות האריחים ואיכות ביצוע עבודות הריצוף. במסגרת בדיקת האריחים, יחפש בעל המקצוע ליקויים באריחים עצמם או בהתאמת האריחים זה לזה ולחלל בו נמצאים.

אז כדי למנוע פגיע באיכות החיים שלכם בהמשך המגורים בבית החדש חשוב מאוד לבצע בדק בית.