בדיקת דירה לפני קנייה | בדק בית יד שנייה ודירה חדשה מקבלן - פז טכנולוגיה חברת בקורת מבנים ושירותי הנדסהגילוי ואיתור נזילות


גילוי נזילות מים הינו תהליך המאפשר לנו לזהות, להבין ולאתר את מקור הנזילה.


יעוץ ללא עלות!

גילוי נזילות מים בבית - למה זה קורה?

נזילות בבית נחשבות לאחת הבעיות השכיחות והמורכבות, אך לא כל הנזילות הן גלויות. נזילות רבות מתגלות רק לאחר תקופה, והסימן שיש נזילה בבית הוא לרוב חשבון המים המנופח שלנו. כדי לאתר נזילה סמויה נדרשים כמה גורמים: הראשון והחשוב ביותר הוא בעל מקצוע אשר מבין במערכות אינסטלציה, מומלץ להיעזר בבעל מקצוע אשר עושה שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם הפועל על ידי אינפרא אדום המציגה הפרשי טמפרטורות בצורה מדויקת המאפשרת לאתר את מקור הנזילה מבלי לגרום נזק לקירות או לחיפויים.

גילוי נזילות מים הינו תהליך המאפשר לנו לזהות, להבין ולאתר את מקור הנזילה. בדרך כלל עד שהמים מגיעים לקירות או לרצפות הבית, הם עוברים מסלול ארוך במיוחד ולכן לא תמיד המקום בו אנו מזהים את המים מעיד בהכרח על מקור הנזילה.

ישנם מספר סיבות שונות ומגוונות אשר גורמות לנזילה במערכת הצינורות בבית, ולצורך טיפול וזיהוי מקור הבעיה מומלץ להיעזר באיש מקצוע מוסמך בעל ידע וניסיון בתחום.

 

סימנים שכיחים להופעת נזילת מים:

פטריות, טחב, הופעה לא רצויה של מים, עובש, כתמי רטיבות, התנפחות וקילופי צבע בקירות ועוד..

 

אז איך בסופו של דבר מגלים נזילות מים?

ברוב המקרים כשמדובר בנזילה לא מזהים מים זורמים אלא את אחד או כמה מהסימנים שפירטנו קודם. במידה וזיהינו את אחד מהסימנים עובש או קילוף בקיר וטיפלנו בהם, בגלל שיש נזילה הבעיה תחזור על עצמה תוך זמן קצר וכך נזהה שהבעיה היא נזילה. בעבר כדי לזהות נזילה היו שוברים את קירות הבית מה שהיה גורם להמון בלאגן ולכלוך שלא לדבר על ההוצאה הכלכלית הכרוכה בתהליך שכזה, כיום באמצעות טכנולוגיה מתקדמת כמו מצלמות תרמיות ועוד ניתן להבין את מקור הנזילה במהירות ולפתור את הבעיה ללא צורך בשבירת קירות או בהסבת נזק לדירה. הבעיה ללא צורך בשבירת קירות או בהסבת נזק לדירה.

נזילות נחשבות לאחד מליקויי הבנייה הקשים, המורכבים והבעייתיים ביותר לטיפול. לכן חשוב מאוד לפנות למומחה בתחום שיודע לזהות מקור נזילה ולפתור את הבעיה מהשורש במטרה למנוע הופעה חוזרת של רטיבות.