בדיקת דירה לפני קנייה | בדק בית יד שנייה ודירה חדשה מקבלן - פז טכנולוגיה חברת בקורת מבנים ושירותי הנדסהמתי נדרש בדק בית


שירות בדק הבית הוא הינו תהליך ויזואלי, תוך שימוש במיכשור אלקטרוני לאיתור ליקויים שונים שאינם נראים לעין.


יעוץ ללא עלות!

עבור רוב האוכלוסייה, רכישת בית מהווה את ההשקעה הכספית הגדולה ביותר. לרוב אנו לא מעוניינים לגלות בעיות בבית לאחר הרכישה והמעבר לגור בו. אחת הדרכים הבטוחות ביותר להימנע מכך היא ביצוע בדק בית.

בין אם מדובר בבית גדול או קטן, בית חדש או בית ישן, מהנדס מומחה אשר מבצע את תהליך הבדיקה יעזור לרוכש שאינו בקיא ברזי הבניה להבין את מצבו של הנכס והליקויים המצויים בו

שירות בדק הבית הוא הינו תהליך ויזואלי, תוך שימוש במיכשור אלקטרוני לאיתור ליקויים שונים שאינם נראים לעין. הבדיקה נערכת על ידי מומחה בעל ניסיון וידע רב בתחום הבניה וכוללת את בדיקת מרכיבי הבית השונים וביניהם, שלד המבנה, עבודות גמר (דלתות, טיח, ריצוף וחלונות), עבודות תשתית (מערכות חשמל ואינסטלציה), מערכות איטום וניקוז, גג המבנה, חצר ועוד נושאים בטיחותיים כאלה ואחרים.

חלק ניכר של רוכשי דירות משתמש בשירותיו של מהנדס מומחה כדי לבדוק את הדירה אותה הוא רכש בכדי לאתר ליקויי בניה ולפנות אל הקבלן בדרישה לתקנם, במידה ומדובר בדירה חדשה אשר התקבלה מקבלן. אולם, קיימים גם מקרים נוספים בהם בעלי דירות נזקקים לשירותי ביקורת וקבלת חוות דעת מומחה הנדסי.

 

המקרים השכיחים ביותר בתחום הם:

  • בדירה חדשה - ביקורת מבנים לצורך בדיקת הבניה. חוות דעת מומחה זו נועדה על מנת לפנות לקבלן לצורך תיקונים.
  • בדירה יד שנייה - לפני קניה, לצורך איתור ליקויי בניה, ומפגעים שונים הקשורים למצבו הפיזי של המבנה. בדיקה זו לרוב יכולה גם לעזור בהורדת מחיר הנכס.
  • מפגעים אקוסטיים- בדיקת המידות, סדקים ועקמומיות.
  • איתור מוקדי נזילות- חדירת רטיבות, בין אם נוצרה עקב ליקויי בנייה או שמא נוצרה עם הזמן.

לסיום, מומלץ מאוד לבצע בדק בית לפני כניסה או רכישת נכס חדש או נכס יד שניה לצורך בדיקה מקיפה של הנכס ותיקון הליקויים במידה וימצאו. מומלץ מאוד לפנות לאיש מקצוע בעל ניסיון רב בתחום על מנת שיוכל לעזור לכם בצורה הטובה והבטוחה ביותר. חסכו לעצמכם כאבי ראש מיותרים ובצעו בדק בית לפני כניסה לנכס.